Zaznacz stronę

Jak można wylicytować auto?

Inwestycja w środki trwałe w firmie zawsze niesie za sobą możliwość rozwoju, ale też stanowi punkt zapalny. Jeśli decyzja o zakupach zostanie powzięta w złym dla koniunktury czasie, może przynieść więcej złego niż pożytku. Pewnie może się też zdarzyć, że na rynku zapanuje hossa. W tym czasie inwestycje mogą się jednak przerodzić w katastrofę. Podczas nawału zamówień podejmuje się decyzje na wyrost. Może dojść do przeinwestowania. Kiedy nagle przychodzi uspokojenie rynku. Decydent pozostaje na górce, która otoczona jest wokół przepaścią.
Niepewna sytuacja firmy może zachwiać jej płynnością. Lepiej wtedy pomyśleć o środkach trwałych z drugiego obiegu.
Szukając w internecie inspiracji można natrafić na licytacje samochodów osobowych. Jeśli oczywiście firma potrzebuje zwiększenia stanu floty transportowej. Jest to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i utrzymanie tendencji rozwojowej firmy. To się nazywa optymalizacja. Odpowiednia ilość środków przeznaczonych na zakupy pozwala zachować rezerwy gotówki. A przecież bufor środków daje bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo finansowe dla firmy to podstawa. Zapewnia w każdej chwili jej płynność finansową. Nie zapuka nikt do drzwi, kiedy firma nie ma kredytów.
Podsumowując auto z drugiej reki, będzie najlepszym rozwiązaniem w takiej chwili. W chwili warzenia się często losów firmy. Dobra decyzja da jej możliwość dalszego rozwoju. Nie można więc zwlekać nadmiernie z podjęciem decyzji i trzeba postawić tę kropkę nad I.