Zaznacz stronę

Jakie powinny być dobre opony na zimę?

Dwa razy w roku do serwisów samochodowych tworzą się kolejki. Między końcem marca, a połową kwietnia zmieniamy opony na letnie, natomiast późną jesienią, zazwyczaj końcem października,a początkiem listopada opony wymieniamy na zimowe. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od warunków pogodowych. Nie czekajmy na ostatnia chwilę, najlepiej jeżeli zdążymy z wymianą opon przed pierwszym śniegiem. Jakie zimowe opony kupić, aby były wytrwałe i gwarantowały nam przede wszystkim bezpieczną jazdę. W sklepach związanych z ogumieniem i wulkanizacją szeroka ofertę opon o zróżnicowanych cenach.
Wybór modeli jest tak duży, że może stanowić dla nas nie lada problem. Pytając przypadkowych kierowców jakie opony kupić, odpowiedź w każdym przypadku może być inna. Każdy kierowca może mieć inne preferencje np. te dotyczące pracy opon. Jakie zatem opony na zimę będą najlepsze, a jednocześnie przystępne cenowo?
Zdaniem ekspertów najlepsze opony na zimę to takie, które cicho pracują to znaczy, które podczas jazdy nie powodują hałasu, przez co są wygodne dla kierowcy jak i pasażera.
W czasie zimy dobrze sprawdzą się opony odznaczające się przyczepnością i niedużymi oporami w czasie toczenia.
Konstrukcja opony zimowej powinna nie tylko zapewniać sprawną kontrolę nad samochodem, ale także skutecznie obniżać poziom spalania paliwa.